2017 m. kovo 3 d., penktadienis

Takeliu, paskui tekstilės rankdarbius...


Pasakose galime rasti visa, kas mums svarbu ir šiandien, jei tik norime žvelgti giliau... Programa rengta galvojant apie paveldo vietą šiandien, tęstinumą to, kas ne tik girdėta ar mokytasi, bet ir išbandyta, patirta ir nuolat praktikuojama. Pajudinti vaizduotei prisiminkite, kaip Eglė, pasakoje „Eglė žalčių karalienė“, tam, kad aplankytų gimtinę, turėjo suverpti vilnų kuodelį... Našlaitei Sigutei, pasakoje „Sigutė“, padeda karvutė, už ją pagamindama išaustus ir pasiūtus marškinėlius... O „Miegančioji gražuolė“ būtinai turėjo verpstuku įsidurti į pirštą, tam, kad gyvenimas pajudėtų iš sąstingio... Taigi, viskas yra susiję su tekstile, nes „Savi marškiniai – arčiau kūno! “ ...
Mes gyvename XXI a., o pažinimas vyksta įvairesnėmis formomis. Taigi, turite progą prisijungti.
Jei sudomina teorinis-praktinis seminaras, su kūrybinėmis dirbtuvėmis pagal neformalaus ugdymo programą, skaitykite žemiau:
DAILIŲJŲ TEKSTILĖS RANKDARBIŲ TERAPINIS ASPEKTAS Dauguma esame girdėję, jog mezgimas nervus gydo. Į tekstilės rankdarbių kūrimo veiksmus šį kartą siūlome pažiūrėsime kiek plačiau. Prisiminkime tautos kultūros istorijos sunkiausius tarpsnius ir pamatysime, kad ypatingais gyvenimo momentais žmonės dažnai stengėsi rasti nusiraminimą kurdami smulkius, įprastus, dažnai ir kūrybiškumo reikalaujančius rankdarbius. Svarbus terapiniu aspektu yra pats veikimas, veiksmo procesas. Tokie rankdarbiai kaip audimas, nėrimas, rišimas ir kt. panašūs rankdarbiai atliekami su meile, juos dedikuojant artimui, ar tiesiog kitam žmogui, įgauna ne vien materialią vertę. Visas tautodailės lobynas ir žmonių prisiminimai byloja, kad panašių rankdarbių atlikimas ne tik stiprina psichologiškai, bet ir padeda glaudinti tarpasmeninius santykius, daiktine forma išreikšti dėmesį kitam, atskleisti jausmus, stiprinti savivertę.

Susidarius grupelei norinčių, pakviesiu pavakaroti po darbų, pagal programą "Dailiųjų tekstilės dirbinių terapinis aspektas“. Numatomi penki susitikimai, kurių metu išmoksite austi vytines bei rinktines juostas, įvaldysite kilpinėlių (frivolite) bei dailiųjų nėrinių vąšeliu technikas ir surasite kaip savo rankomis atliktiems rankdarbiams rasti tinkamiausią pritaikymo būdą ir vietą, dekoruojant rūbus ar jaukinant savo aplinką.

Kursus vedu aš, lektorė Salomėja Burneikaitė, turinti ne tik tautodailinės tekstilės rankdarbių patirties, meno kūrėjos statusą, bet ir dešimtmetę praktiką meno terapijos srityje. Esu Lietuvos meno terapijos asociacijos narė, dramos pedagogė, todėl jungdama įvairius veiksmo metodus savo darbe atrandu vietos ir tekstilės rankdarbiams. Kartu iš naujo atrasite nepelnytai primirštą, bet vėl atgimstančią, kruopštumą, nuoseklumą, kūrybiškumą ugdančią veiklą, skatinančią išmokti kurti dailiuosius tekstilės rankdarbius keturiomis aukščiau išvardintomis tekstilės technikomis, pajausite, pažinti sau tinkamiausią, įvardinsite ir pasimėgausite kūrybos bei darbo technikomis stimuliuojamu terapiniu procesu.
Į pirmąjį užsiėmimą siūlau atsinešti tai, ką norite - gal mylimą mamos, močiutės, ar savo rankdarbį, gal keletą mėgstamų faktūrų ar spalvų siūlių kamuoliukų, o gal tik kilusių klausimų sąrašą. Dirbsime grupėje, todėl svarbus yra ir dalinimasis patirtimis. Svarbiausia – išdrįskite skirti laiko sau ir leiskitės į kelionę pasitikėdamos! Programą gausite el. paštu, kai užsiregistruosite. Mokesčio už kursus klausimą aptarsime kai bus aiškus žmonių skaičius grupėje. Tegul negalia, kuklumas ar nepriteklius netampa trukdžiu dalyvauti! Taigi, galite pasikviesti ir draugių, kad būtų smagiau.
Tegul Jūsų rankų darbo sušildyti tekstilės rankdarbiai, kuriuose tarsi „įmegzta meilė“, „ištvermingai įrištas ar išnertas rūpestėlis“, „suausti geriausi linkėjimai“ taps vertingi ir brangūs Jums ir Jūsų artimiesiems..
Lauksiu Jūsų laiškučių... Visas detales ir kilusius klausimus aptarsime vietoje.
Mane rasite:
el.paštu: salomeja.burneikaite@gmail.com; mob.t.: +370 615 16604
arba Salomėja Burneikaitė https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10208892159774034&type=3
Nuoširdžiai, Salomėja iš „Pasakų akademijos“
Plačiau apie mane, mano patirtis ir praktiką skaitykite čia>

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą